Staňte sa výnimoční pre Vašich klientov vďaka krátkemu emailu.

Účtovníci-ekonómovia robia prácu, pri ktorej sa stále niečo mení a je nevyhnutné sledovať legislatívne zmeny. Na to, aby sme boli “v obraze” používame rôzne informačné kanály – školenia, internet, TV, tlač, upozornenia od kolegov – účtovníkov, prípadne od samotných klientov. Nedá sa spoliehať iba na jeden zdroj informácií.

Aj naši klienti potrebujú vedieť čo sa deje, hlavne ak sa to týka ich samotných. Robia si svoj biznis a starajú sa o chod firmy.

Pomôžte im dozvedieť sa potrebné informácie práve VY!

Upozornite ich na pripravované zmeny.

Stačí Vám na to krátky email. Uvídíte, akú má tento nástroj silu.

obr-email-3

 

Vaši klienti si uvedomia, že sa vzdelávate a sledujete zmeny. Ste stále v strehu.  A nie len to. Vy, ako ich účtovník-ekonóm im pomáhate a ste ich oporou. Stanete sa pre nich výnimoční. Ani ich nenapadne od Vás odísť a Vy budete mať stálych klientov, lebo si získate ich dôveru.

Príležitosť na takýto krátky email máte aj dnes.

Ako už asi viete, od 1.12.2016 sa pripravujú zmeny stravného. Ide o tento návrh opatrenia:

LP/2016/903 Opatrenie Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky o sumách stravného

Bude to mať vplyv na každého zamestnávateľa, zamestnanca a podnikateľa, ktorí chodia na pracovné cesty alebo poskytujú stravné lístky.

Váš email môže vyzerať takto:

Dobrý deň.
Chcem Vás upozorniť na pripravované zmeny stravného. Je to zatiaľ len návrh. Navrhovaná účinnosť nových sadzieb  je od 1.12.2016.
Posielam Vám túto informáciu, aby ste to zobrali do úvahy pri plánovaných nákupoch stravných lístkov. Ak ešte len plánujete nakúpiť lístky na december, tak je vhodné počkať, či návrh bude schválený, lebo v prípade, že Vaša výška stravných lístkov je menej ako 3,38 Eur, nakúpené stravné lístky by ste museli vracať.
V prípade schválenia Opatrenia budú platiť  od 1.12.2016 pre zamestnávateľa nasledovné hodnoty  :
Maximálna daňovo uznateľná suma u zamestnávateľa, ktorý prispieva zamestnancovi bude 2,48eur
(55% zo sumy 4,50=2,478  =zaokrúhlene = 2,48)
Minimálna hodnota stravovacej poukážky podľa §152 ods 4 Zákonníka práce bude    3,38 eur
(75% zo sumy 4,50=3,375  =zaokrúhlene = 3,38)
Daňovo uznaný výdavok pre SZČO: 4,50 Eur
 S priateľským pozdravom,
Váš účtovník

Napísať takýto email Vám nezaberie veľa času, iba pár minút. Vyšlete svojmu klientovi signál, že sa niečo deje. Väčšina klientov si Váš email dôkladne prečíta a niektorí Vám zavolajú, aby si to vyjasnili.

V konečnom dôsledku pomôžete nielen im, ale aj sebe. Nebudete musieť dodatočne riešiť dôsledky neúmyselných chýb klientovho konania.

Buďme všetci informovaní a spokojní. :-) Na jednom školení mali heslo: “Šťastie praje pripraveným!” Páči sa mi.obr-like

Lenka Krčmárová

Vďaka mojim skúsenostiam vo vedení účtovníctva a jeho analýze pomôžem účtovníkom a majiteľom obchodných spoločností z účtovníctva porozumieť finančnej situácii vo firme bez tlmočníkov. Som autorkou eBooku"Ako jednoducho urobiť analýzu obchodnej spoločnosti za 2 dni">>. Pomocou neho sa aj Vy môžete stať expertom-analytikom firmy za pár hodín. Viac informácií o mne nájdete tu >>

Komentáre